Довжелезний кортеж автомобілів, що прямував з Івано-Франківська, зробив першу зупинку у Пістині – в Садибі святого Миколая.
Роль гіда для делегації керівників взяв на себе заступник директора НПП «Гуцульщина» з наукової роботи Юрій Стефурак.
Спершу він подякував голові ОДА Михайлові Вишиванюку за підтримку проекту «Маєток святого Миколая». Але Михайло Васильович його перебив: «По правді кажіть — це була ідея нині покійного Миколи Васильовича Шкрібляка, а ми вже її підтримали. Про такі речі не можна забувати».
Юрій Стефурак розповів поважним гостям про структуру і напрямки діяльності НПП «Гуцульщина», а також про основні завдання Маєтку святого Миколая: культурно-духовну, спортивно-оздоровчу та еколого-освітню діяльність. Садиба не обмежиться однією хатиною. У Пістині з’явиться музей природи та етнографії. У Шешорах планують збудувати гуцульське село. Старі Кути отримали шанс стати духовним центром, який буде органічно поєднуватись зі Здвижинським. За задумом працівників НПП «Гуцульщина», святий Миколай творитиме добрі справи для малечі не лише в ніч проти 19 грудня, а цілий рік, тому нещодавно у Садибі врочисто відзначали день літнього Миколая. НПП «Гуцульщина» має чимало добровільних помічників і щирих однодумців, серед яких солідна фірма-меценат, що вже багато місяців поспіль наповнює торбинку святого Миколая безкоштовними солодощами, щоб він мав чим обдаровувати чемних діточок.
— Цей об’єкт надзвичайно важливий для всієї України, а не тільки для нашої області, — переконаний голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк. — Передусім — у духовному плані. Маєток святого Миколая повинен відіграти особливу роль для збільшення туристичної привабливості Косівщини і Прикарпаття. Він має усі передумови для того, щоб стати яскравим брендом – своєрідною візитною карткою нашої області в Україні і за кордоном. Колись таким брендом була Тисменицька хутрова фірма. Пізніше з’явились Яремче і «Буковель», Коломийський музей писанки. Ці об’єкти вже добре відомі, вони приваблюють до себе туристів. В останні роки до них приєднались Гошівський монастир, Манявський Скит і ваш Маєток святого Миколая.
Ця садиба — надзвичайно потужний бренд, і ми повинні «розкручувати» його всіма силами. Керівництво держави теж розуміє це: є відповідні доручення і розпорядження Президента і Кабміну. Маєток святого Миколая має ще одне важливе завдання – об’єднати Україну, бо привабить до себе туристів зі східних і південних областей. Ми повинні розвіяти на сході нашої держави той страх, той негативний міф про Західну Україну, який там створювали упродовж багатьох десятиліть. Тамтешні люди і досі бояться до нас їхати. Уявіть, наскільки сильними є ці упередження і страх, якщо навіть заступника начальника УМВС Луганської області дружина не пускала у наше Яремче. Роз’єднаний народ не здатен збудувати міцну державу, протистояти зовнішнім впливам. Нам треба об’єднуватись, і Маєток святого Миколая може дуже допомогти в цьому. Не так у туристичному плані, як у духовному. Мова йде про навернення людей до українських традицій, нашої культури, зрештою — до віри. Тому я просив би максимально підтримати цей проект і сприяти його реалізації, — звернувся до присутніх керівників обласного рівня голова ОДА Михайло Вишиванюк.
Голова обласної ради Олександр Сич запропонував на базі Маєтку проводити щорічний Всеукраїнський фестиваль, на який запрошувати Миколаїв з цілої України та його європейських аналогів-побратимів. Михайло Вишиванюк назвав цю ідею дуже мудрою.
Залишити відповідь