Такого фурору Косівщина чекала весь рік. Готувалася до одного із найбільших зимових свят – 19 грудня – дня святого Миколая. В цей день діти заглядали під подушки, раділи подарункам, а у Пістині вже з самого ранку лунали різдвяні пісні, бо в маєтку-садибі св. Миколая гостинно зустрічали гостей.

Потрапити до цієї чарівної казки міг кожен охочий: і великий, і малий. Всі відвідувачі «диво-країни» мали змогу поспостерігати за театральними дійствами, що відбувалися на центральній сцені, взяти участь у різноманітних конкурсах, познайомитися з новими казковими героями, отримати подарунки, відвідати гуцульську крамничку та ярмарок, запрягти коней і навздогін вітру покататися на санчатах, стати невід’ємним учасником великого свята, відчути неймовірну красу святкування і напередодні різдвяних свят взяти із собою невеличку частинку зимової радості.

Цьогорічне свято розпочали за звичаєм – із гуцульських трембіт. Доповнили його нові фігури казкових героїв, нові казкові станції, центральна ялинка, прикрашена не лише різноманітними іграшками, а й дитячими малюнками та віршами.

Привітав присутніх зі святом перший заступник голови ОДА Василь Плав’юк. А отці-декани Роман Іванюлик та Іван Близнюк благословили всіх на проведення свята, освятили оновлені експозиції будинку, який щороку наповнюють новим змістом, новою історією, новим життям. Від районної влади побажати всім святкувальникам здоров’я, віри в св. Миколая і зимової радості завітала заступник голови РДА Анастасія Костюк. «Косівщина – то мистецький центр Гуцульщини. Тут гармонійно поєднується неперевершена краса природи з гуцульським мистецтвом і міцно збереженими традиціями і звичаями. Не випадково цю місцевість було обрано для будівництва маєтку св. Миколая. Цьому сприяє зручне географічне розташування, адже маєток знаходиться майже за 100 км від найвищої вершини України – гори Говерла і за 140 км – до центру Європи. Поряд з маєтком гарна природа, прокладені туристичні маршрути. Тут добра рекреаційна база для того, щоб цей проект розвивався. Тішить і те, що в переддень св. Миколая Президент України Віктор Янукович дав доручення Прем’єр-міністру України щодо державного фінансування цього проекту, адже Косівщина вже давно мріє, щоб цей маєток розвивався, як в Криму «Артек», як потужний державний заклад для оздоровлення, навчання і відпочинку дітей зі всієї України протягом всього року», – розповіла Анастасія Григорівна.

Віфлеємський вогонь передали учасникам святкування косівські пластуни Національної скаутської організації «Пласт» з керівником Ростиславом Мартинюком, щоб у таку приємну мить поділитися зі всіма спільним теплом і добротою.

Неабиякими у відтворенні казкового життя св. Миколая є заслуги директора парку В.В.Пророчука, допомоги голови РДА Я.І.Шинкарука, депутатів районної ради, підприємців і спонсорів, які подарували маєтку нові дерев’яні будиночки – казкові станції, де організатори свята проводили цікаві вікторини, ігри, забави, а дітки, читаючи вірші, співаючи пісні, отримували чудові подарунки.

Щодня Миколай на свою адресу отримує безліч цікавих листів від дітей, які пишуть про свої досягнення, добрі вчинки, побажання, втіху та переживання. Серед них порушують і багато соціальних проблем, в основному прохають допомогти мамі повернутися з-за кордону додому, подолати недуги та хвороби і т.д. Можливо, саме це і стане в майбутньому основою створення певної соціальної служби, яка допомагатиме дітям вирішувати їхні сімейні проблеми та втілювати їхні мрії у реальність.

Цікавим було й те, що на території маєтку св. Миколая було запалено миколаївську ватру, яка, за традицією, щороку збирає біля себе всіх дітей-пустунів, котрі отримали від Миколая різочки. Спалюючи їх, «пустуни» обіцяють Миколаю бути чемними і слухняними впродовж року, бо впевнені, що з нею згорять всі їхні недобрі наміри і погані вчинки.

Найочікуванішою миттю свята був приїзд на санчатах Миколая. Йому діти зраділи найбільше, адже саме вони чекали цього радісного дня з нетерпінням. А допомогли йому зробити свято насправді театральним діти зі шкіл та дитячих центрів району, гості з Чернівців та Києва. Всюди лунала гуцульська троїста музика та відчувалося щире задоволення від святкування.

Щороку в маєток св. Миколая приїжджає багато дітей і дорослих. І не даремно, адже тут закладено основу формування нового громадянина національних ідей та традицій, національної культури. Тут всі охочі мають змогу не тільки оздоровитися, а й ознайомитися з різними техніками вишивки, ткацтва, кераміки, різьби тощо. Але найважливішим є те, що тут їх об’єднує одне, спільне – віра в Миколая, який обов’язково приходить до кожного, хто його чекає. Бо він Святий Миколай.

Мирослава ДОЛИНЧУК.
Фото Богдана ШТУНДЕРА.

Публікація газети «Гуцульський край».

Share