В мальовничій Косівщині, на території Національного природного парку «Гуцульщина», де гармонійно поєднались неповторна краса природи та неперевершене мистецтво Гуцульщини, з ласки Божої реалізовується проект для дітей: «Туристично-мистецький комплекс «Маєток Святого Миколая».

Головною метою проекту є формування у дітей та молоді високих моральних і естетичних якостей як основи здорової особистості, стійких потреб в отриманні знань, прояві добра, милосердя, справедливості, виховання любові до національної культури, бажання збереження і примноження культурно-історичної спадщини. Проект „Туристичний комплекс „Маєток Святого Миколая” – новий ефективний туристичний продукт нашої країни. Просування його на внутрішньому та зовнішньому туристичних ринках, організація сучасного сервісу, форм його функціонування, сприятиме економічному розвитку Карпатського регіону та України загалом.

19 грудня в Маєтку святого Миколая вже 8 років поспіль відбувається урочисте святкування «Ой, хто, хто, Миколая любить…». Ось і в цьому році в день народження Чудотворця до його садиби приїхали тисячі дітей та дорослих зі всіх куточків України. Відвідувачів гостинно зустрічає Святий Миколай в своєму робочому кабінеті, він навчає діточок милосердю і терпимості до ближнього, розповідає цікаві повчальні історії, а також разом із своїми помічниками відповідає на численні листи. В будинку проведено реконструкцію та оновленння кімнати-музею новорічно-різдвяної іграшки і кімнати-музею природи, пошти та покою Святого Миколая. Тут також є майстер-клас дитячої іграшки.

Мелодійний звук гуцульських трембіт традиційно сповістив про початок святкування Дня Святого Миколая. Відкрив театралізоване дійство перший заступник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації п. В. Плав’юк, який привітав усіх присутніх зі святом. Він з особливим піднесенням ознайомив присутніх з дорученням Президента України, від 14 грудня 2010 року, прем’єр-міністру М. Азарову, в якому зазначено: «З метою виховання дітей на ідеалах добра і справедливості, посилення уваги суспільства до дітей, зокрема, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей з обмеженими можливостями, а також забезпечення проведення до дня Святого Миколая за ініціативою Президента України всеукраїнської акції «З відкритим серцем до кожної дитини»: передбачити під час доопрацювання проекту Закону «Про Державний бюджет України на 2011 рік» видатки на розроблення проектно-кошторисної документації будівництва в установленому порядку туристично-мистецького комплексу «Маєток Святого Миколая» (національний природний парк «Гуцульщина», Івано-Франківська область)».
Термін – 25 грудня 2010 року.

Перший заступник голови ОДА подякував організаторам та благодійникам свята і подарував для пошти Святого Миколая комп’ютер.         Із почесних гостей на святі також були присутні: голова Косівської РДА Я.Шинкарук, заступник голови Косівської РДА із гуманітарних питань А.Костюк, голова Косівської районної ради – А.Клуб. Благословили це прекрасне дійство декани Косівського району отець Іван Близнюк і отець Роман Іванюлик, вони провели освячення оновленого будинку Святого Миколая та новостворених казкових станцій.

Хочеться зазначити, що цього року кожна казкова станція перетворилася на справжню казку в якій були улюбленці дітвори казкові персонажі, вони поселилися в новоспоруджених будиночках, які для діток побудували: В. Пророчук, М. Пророчук,М.Шатрук, В.Рибенчук, М.Гавриляк, В.Лосюк, І.Самокіщук, В.Самокіщук, І.Мойсюк. За кошти таких благодійників як: В. Пророчук, М. Пророчук, Р. Шпек, Є. Пастух, Б. Юрчишин, О. Шкрібляк, М. Негрич, Д. Сендерский, Р. Михайлюк, І. Пророчук, А. Боєчко, В. Шкондеюк, Г. Михлюк, О. Костреюк, А. Костюк, М. Шкрібляк, Д. Никифорак, а також підприємств: Тов. «БК»ГЕОС, п/п «Міськдор», ТЗОВ-Гідроенергобут, ТЗОВ «ПМК-77», Техкомплект, Приватенерготрейд проведено підготовчі роботи та роздано близько 3000 подарунків. Особливо були відзначені дітки, що розповіли вірша чи заспівану пісеньку, деякі навіть знали молитву до Святого Миколая.

Кульмінацією свята став приїзд на санній упряжці Святого Миколая– найулюбленішого святого дітвори, якого вони чекали цілий рік. На Косівщині, як ніде в Україні, самобутньо вшановується Святий Миколай Чудотворець, з іменем якого діти пов’язують добро, справедливість, милосердя та духовність.

Привітавши дітей та дорослих він вийшов на сцену і прийняв Віфлеємський вогонь від косівських пластунів Національної скаутської організації «Пласт», керованої Ростиславом Мартинюком.

Цілий день на сцені біля Маєтку Святого Миколая перед присутніми виступали місцеві дитячі колективи окремих шкіл і Косівського районного та Яблунівського центрів дитячої творчості, свої пісенні композиції також виконували Євгенія Ткачук та Степан Білик. Для всіх бажаючих проводилися цікаві екскурсії по оновленому будинку Святого Миколая та казкових станціях, були організовані цікаві спортивні та літературні конкурси. Протягом дня всі бажаючі каталися на казкових санях чи бричках запряжених гуцульськими кониками, забавлялися на дитячому ігровому майданчику, а також безкоштовно куштували ласощі та гарячий чай з цілющих карпатських трав.

Особливо хочеться відмітити саму організацію свята, якщо навіть не говорити про ту колосальну роботу, яка була проведена до святкування, що видно неозброєним оком, вражають чітко відпрацьовані дії працівників НПП «Гуцульщина» на всіх ланках цього дійства. Починаючи від в’їздної брами і дальше по всій території Маєтку чітко прослідковується їх злажена робота, забезпечений порядок. В цьому, а також в існуванні самого проекту заслуга директора НПП «Гуцульщина» В.В. Пророчука. Очевидно, що без його організаторських здібностей, притаманних якостей безмежного оптиміста, ентузіаста і талановитого керівника даного проекту просто не було б. Василь Пророчук розповідає, що початок зроблено, він переконаний, що туристично-мистецький комплекс буде будуватися поетапно, навіть прогнозує, що з Божою допомогою, а також з легкої руки Президента України цей проект буде реалізовано за 5 років.

Цьогорічне свято відвідало більше 5 тисяч гостей з різних куточків України. Окрім дітей та дорослих із Косівського району, для яких відвідини цього свята вже стали доброю традицією, також були присутні гості із міст Львова, Луцька, Києва, Кам’янця-Подільського, Рівного, Івано-Франківська, Чернівців та Дніпропетровська, були гості також із Польщі. Приділили значну увагу цьому святу також і ЗМІ, зокрема центральні телеканали: «1+1», «5-канал», «Тоніс», «ІСТV», «Інтер» та Івано-Франківське обласне телебачення «Галичина».

На завершення свята була запалена традиційна Миколаївська ватра. У вогні спалюють різочки, які неслухняні дітки знайшли під подушкою, вони вірять, що разом з ними згорає все негативне, що було в цьому році.

Share