В мальовничому куточку Покутсько-Буковинських Карпат – на Косівщині, яка є чи не найдивовижнішим регіоном України, на території Національного природного парку «Гуцульщина», де гармонійно поєднались неповторна краса природи та неперевершене мистецтво Гуцульщини, з ласки Божої, створений для дітей «Маєток Святого Миколая».

Цей райський куточок землі з добре збереженими унікальними природними комплексами, різноманітними бальнеологічними та лікувальними природними ресурсами (лікарські рослини, мінеральні джерела, цілюще повітря, чисті гірські річки та озера, екологічно чисті продукти харчування тощо), сприятливими кліматичними умовами для оздоровлення та відпочинку дітей в усі пори року, де міцно живуть народні звичаї, традиції, легенди облюбував Святий Миколай для постійного спілкування з дітьми.

Маєток Святого Миколая створений для реалізації дитячих потреб в отриманні знань, відпочинку, оздоровленні, духовному та фізичному зціленні, оволодінні найрізноманітнішими видами народних ремесел: різьблення та інкрустації по дереву, писанкарства, вишивки, килимарства, гончарства, мосяжництва, боднарства та інші.

Проект Туристичний комплекс «Маєток Святого Миколая» підтриманий Президентом України, включений в Державну програму збереження, відродження і розвитку народних художніх промислів на період до 2010 року.

Тут гостинно відкриті двері казкового будиночку, зробленого з дерева в оригінальному гуцульському стилі. В ньому є робочий кабінет та покої Миколая, де він приймає відвідувачів. В будинку діє майстер-клас дитячої іграшки, кімната-музей новорічно-різдвяної іграшки, кімната-музей природи. З 2003 року в Маєтку працює пошта Святого Миколая, куди з усіх куточків України надходять листи від дітвори. За цей час на її адресу надійшло більше десяти тисяч листів, на кожен з яких дано відповідь.

Біля будиночку для дітвори збудований дитячий ігровий майданчик та казкові станції. Облаштоване тут місце і для вогнища, навколо якого розташовані крісла, які мають чудодійну силу дванадцяти людських чеснот: мудрості, справедливості, сміливості, поміркованості, покірності, щедрості, чесності, любові до ближнього, помірності, терпеливості, старанності, працелюбності.

Будинок Святого Миколая НПП «Гуцульщина» працює без вихідних. Щоденно з 9.00 год. до 17.00 год. тут працюють спеціалісти відділу рекреації та екологічної освіти Парку. Відвідувачі мають можливість поспілкуватися з Святим Миколаєм та його помічниками.

Щороку 19 грудня на території Маєтку святого Миколая відбувається урочисте святкування Дня Святого Миколая. В цей день з усіх куточків України приїзжають до Миколая в гості діти і дорослі, фольклорні колективи і туристичні групи. Для діток тут працюють казкові станції з улюбленими дитячими персонажами, дитячий ігровий майданчик, організовуються цікаві спортивні та літературні конкурси. Протягом дня всі бажаючі можуть покататися на казкових санях чи каретах запряжених гуцульськими кониками, поводити хороводи навколо новорічної ялинки, скуштувати гарячого чаю з унікальних карпатських трав. Завершується святкування прямою трансляцією із Свята Миколая телеканалом 1+1.

Share