Національний природний парк «Гуцульщина» вже чотири роки працює над реалізацією проекту «Маєток Святого Миколая». За цей час НПП «Гуцульщина» спільно з Косівським районним центром дитячої творчості, Косівським інститутом прикладного декоративного мистецтва, районним осередком Національної спілки майстрів народної творчості України створено пошту Святого Миколая, куди надходять листи від дітвори з усіх куточків України (надійшло біля трьох тисяч листів), пошиті костюми для Миколая та його помічників, щорічно проводяться благодійні акції «Подарунки від Святого Миколая», театралізовані свята «Ой хто-хто Миколая любить» і багато інших заходів. В 2004 році в НПП «Гуцульщина» відбулася Міжнародна практична конференція, де було презентовано цей проект, він знайшов підтримку не лише в Україні, а й за кордоном. 6 червня 2006 року вийшов Указ Президента України «Про заходи щодо відродження традиційно народного мистецтва та народних художніх промислів в Україні», на виконання якого КМ України розроблена державна цільова програма створення туристично-мистецького комплексу «Маєток Святого Миколая».


19 грудня 2006 року на території НПП «Гуцульщина» відкрито перший будиночок цього комплексу, в якому облаштовано робочий кабінет Святого Миколая, де він буде постійно працювати з своїми помічниками – відповідати на численні листи малечі. В цьому будинку відкрито майстер-клас дитячої іграшки, кімнату-музей новорічно-різдвяної іграшки. Тут є також кімната-музей природи та кімната відпочинку. Біля будиночку працівники парку для дітвори збудували дитячий ігровий майданчик.

На свято Миколая сюди прибули не лише дітвора Косівщини, але й їхні батьки, вчителі, депутати рад різних рівнів, представники громадськості. Під звуки трембіт зустрічали учасники свята не лише українського Миколая, але й улюбленця дітвори Словаччини – Микулаша. Прибули Миколаї на свято: український — на прикрашених гуцульських конях, а словацький – автомобілі. Їх чудовим співом зустрічала талановита малеча: молодша група Пістинського дитячого садочку, духовний хор та дитячий театр Пістинської ЗОШ І-ІІІ ст.

Освятили приміщення та дали благословення священнослужителі трьох деканатів: отець-декан Іван Близнюк УПЦ КП, отець Петро Дяків – настоятель Пістинської церкви УАПЦ, отець-декан Роман Іванюлик УГКЦ.

З вітальним словом до присутніх звернулись – директор НПП «Гуцульщина» Василь Пророчук, сільський голова с. Пістинь Василь Пліхтяк. Миколаї вручили дітям святкові подарунки. Протягом дня дітвора розважалась на дитячому майданчику, з великою зацікавленістю оглядала новорічно-різдвяні іграшки, деяким з яких є більше ста років, особливу увагу привернули музичні іграшки. В майстер-класі всі бажаючі могли власними руками зробити для себе іграшку із спеціальних заготовок. Від тепер цей будинок постійно прийматиме відвідувачів.

В цей же день в Центрі дитячої творчості м. Косова відбулось театралізоване свято «Ой хто-хто Миколая любить…», в якому взяла участь делегація Словаччини: Карл Лацко – начальник управління освіти і культури Прешовської області самоуправління та Юрай Латта – представник відділу міжнародного співробітництва Кабінету голови цієї ж області.
Під час візиту словацька делегація відвідала святкове богослужіння в Старокосівській церкві, музей Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва, ознайомилась з роботою Національного природного парку «Гуцульщина».

Share