Туристично-мистецький комплекс «Маєток Святого Миколая»

Туристично-мистецький комплекс “Маєток Святого Миколая” почав діяти у Національному природному парку «Гуцульщина»

Національний природний парк “Гуцульщина” вже три роки  працює над реалізацією проекту “Маєток Святого Миколая”. За цей час НПП “Гуцульщина” спільно з Косівським районним центром дитячої творчості, Косівським інститутом прикладного і декоративного мистецтва, районним осередком Національної Спілки майстрів народної творчості України створив пошту Святого Миколая, куди надходять листи від дітвори з усіх куточків України (надійшло більше двох тисяч листів), пошиті костюми для Миколая та його помічників, щорічно проводяться благодійні акції “Подарунки від Святого Миколая”, театралізовані свята “Ой хто-хто Миколая любить” і багато інших заходів.

В 2004 році в НПП “Гуцульщина” відбулася Міжнародна практична конференція, де було презентовано цей проект, він знайшов підтримку не лише в Україні, а й за кордоном. Другого червня цминулого року вийшов Указ Президента України “Про заходи щодо відродження традиційно народного мистецтва та народних художніх промислів в Україні”, на виконання якого Кабінет Міністрів України розробив державну цільову програму створення туристично-мистецького комплексу “Маєток Святого Миколая”.

19 грудня 2006 року на території НПП “Гуцульщина” відкрито перший будиночок цього комплексу, в якому облаштовано робочий кабінет Святого Миколая, де він буде постійно працювати зі своїми помічниками — відповідати на численні листи малечі. В цьому будинку відкрито майстер-клас дитячої іграшки, кімнату-музей новорічно-різдвяної іграшки. Тут є також кімната-музей природи та кімната відпочинку. Біля будиночку працівники парку для дітвори збудували дитячий ігровий майданчик.

На свято Миколая сюди прибули не лише дітвора Косівщини, але й їхні батьки, вчителі, депутати рад різних рівнів, представники громадськості. Під звуки трембіт зустрічали учасники свята не лише українського Миколая, але  й улюбленця дітвори Словакії — Микулаша.
Миколаї прибули на свято: український — на прикрашених гуцульських конях, а словацький — на сучасному легковому автомобілі. Їх чудовим співом зустрічала талановита малеча: молодша група Пістиньського дитячого садочку, духовний хор та дитячий театр Пістинської ЗОШ І-ІІІ ст.

Освятили приміщення та дали благословення священнослужителі трьох деканатів: отець-декан Роман Іванюлик (УГКЦ), отець-декан Іван Близнюк (УПЦ КП), отець Петро Дяків — настоятель Пістиньської церкви (УАПЦ).

З вітальним словом до присутніх звернулись — директор НПП “Гуцульщина” Василь Пророчук, сільський голова Пістиня Василь Пліхтяк.

Миколаї вручили дітям святкові подарунки. Протягом дня малеча розважалась на дитячому майданчику, з великою зацікавленістю оглядала новорічно-різдвяні іграшки, деяким з яких є більше ста років. Особливу увагу привернули у всіх музичні іграшки. В майстер-класі всі бажаючі могли власними руками зробити для себе іграшку із спеціальних заготовок. Відтепер цей будинок постійно прийматиме відвідувачів.

В цей же день в Центрі дитячої творчості Косова відбулось театралізоване свято “Ой хто-хто Миколая любить”, в якому взяла участь делегація Словакії: Карл Лацко — начальник управління освіти і культури Прешовської області самоуправління та Юрай Латта — представник відділу міжнародного співробітництва Кабінету голови цієї ж області.

Під час візиту словацька делегація відвідала святкове богослужіння в Старокосівській церкві, музей Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва, ознайомилась з роботою Національного природного парку “Гуцульщина”.

А з 12 по 15 січня у гості до Миколая і косовського районного Центру дитячої творчості завітала в гості група учнів Центру дитячої творчості із столиці Молдови Кишинева — це фольклорний ансамбль «Едера» (керівник Ромела Осанну), танцювальний ансамбль «Ферічіре» (керівник Любов Красно польська) та ансамбль народного танцю з ліцею Олеко Куза-Воде.

Крім гостин у “Маєтку Святого Миколая” гості з Молдови поставили спільно із вихованцями Косівського ЦДТ концерт у районному Народному домі, побували на вечорах знайомств і дискотеках, провели екскурсію Карпатами Прикарпаття та провели багато інших цікавих заходів.

Анастасія Костюк,
начальник відділу рекреації та екологічної освіти

Share

Назад

Проекти розвитку туристично-мистецького комплексу «Маєток святого Миколая»

Вперед

Пісня до нот «Святителю Миколаю»

  1. тетяна

    ваш сайт це просто знахідка! ви робите корисну справу!дай вам Боже здоровя !

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2010—2023 НПП «Гуцульщина» & Розробка сайту — «КосівАрт»