І Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної творчості «На святого Миколая, творча іскорка палає»

19 травня у Туристично-мистецькому комплексі «Маєток Святого Миколая» Національного природного парку «Гуцульщина» відбувся І Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної творчості «На святого Миколая творча іскорка палає».

Організаторами фестивалю виступили: Міжнародна громадська організація «Жінки ІІІ тисячоліття», Національний природний парк «Гуцульщина», Косівська районна державна адміністрація, Косівська районна рада та Пістинська сільська рада.

З самісінького ранку до маєтку Чудотворця активно прибували учасники фестивалю-конкурсу, вони знайомилися з резиденцією Святого Миколая, а також казковим мистецьким комплексом.

Під звук мелодійних гуцульських трембіт, благословення всечесних отців-деканів: Української греко-католицької церкви – Романа Іванюлика та Української православної церкви Київського патріархату – Івана Близнюка та урочистою промовою Святого Миколая відбулося урочисте відкриття заходу. З привітальним словом до присутніх звернулися організатори заходу: Депутат обласної ради Оксана Мельниченко, голова Косівської РДА Віталій Кічеряк, заступник керівника апарату косівської районної ради Мирослав Бойчук, виконувач обов’язки директора НПП «Гуцульщина» Юрій Стефурак та голова Пістинської сільської ради Тарас Бейсюк.

На всю околицю лунало представлення творчих колективів. Конкурсні виступи учасників на великій сцені розливалися розмаїтими барвами вокального, інструментального, хореографічного, театрального та фольклорно-етнографічного мистецтв. У Миколаївській світлиці, паралельно дійству на головній сцені фестивалю, відбувався конкурс–огляд в номінації «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво».

В казкових будиночках для всіх присутніх був представлений художній огляд робіт місцевих умільців, майстрів народної творчості Гуцульщини, а для бажаючих були доступні майстер-класи по писанкарству, кераміці, ліжникарству, художньому різьбленні, боднарству. В альтанці трапез проходила дегустація гуцульського баношу, вару та чаю з цілющих трав, а переможці мали змогу покататися на бричках запряжених гуцульськими кіньми з розплідника НПП «Гуцульщина» .

У фестивалі-конкурс взяли участь понад сто колективів обдарованих дітей із різних куточків України.

Надзвичайно цікаве святкове дійство відбувалося цілий день, здавалося навколишня природа ожила від мелодійних пісень, гучних мелодій та запальних танців. Нелегким цей день видався для компетентного журі та їх помічників, досить складно було визначити переможців з такої кількості номерів в шести номінаціях.

І нарешті 18:30 – організатори починають урочисту довгоочікувану церемонію оголошення переможців та нагородження.

Переможці фестивалю

Призове місце Конкурсанти Населений пункт
Вокальне мистецтво, соло (молодша вікова категорія)
1 Лікар Яніна Вижниця
Федоренко Анастасія Кам’янка, Черкаська область
Лаврук Уляна Пістинь, косівський район
2 Ільницька софія Нижній Березів, Косівський район
Магай Віктор Кам’янка, Черкаська область
Магнич Вікторія Яворів, Косівський район
Захаренко Софія Кам’янка, Черкаська область
Мельник Анастасія Кам’янка, Черкаська область
Прокоп’юк Анастасія Великий Рожин, Косівський район
3 Гаренко Анастасія Кам’янка, Черкаська область
Вокальне мистецтво, соло (середня вікова категорія)
Гран-прі Ориняк Софія Микитинці, Косівський район
1 Семеген Віталіна Мигове, Вижницький район
Кіщук Юлія Яворів, Косівський район
Кодола Сергій Кам’янка, Черкаська область
2 Корпанюк Марина Яворів, Косівський район
Марчук Софія Яблунів, Косівський район
Пшенична Христина Мигове, Вижницький район
3 Лихолай Софія Сміла, Черкаська область
Савченко Дарія Корсунь-Шевченківський, Черкаська область
Вокальне мистецтво, соло (старша вікова категорія)
1 Кіщук Вікторія Яворів, Косівський район
Безпала Єлизавета Кам’янка, Черкаська область
Нечипоренко Марина Кам’янка, Черкаська область
Копильчук Діана Косів
Троян Андрій Кам’янка, Черкаська область
Стратій Аліна Берегомет, Вижницький район
П’явка Леся Кам’янка, Черкаська область
2 Шалімова Софія Косів
Чернега Софія Кам’янка, Черкаська область
Кирюк Діана Вижниця
3 Ячичак Марія Дрогобич, Львівська область
Прокоп’юк Іванна Великий Рожин
Вокальне мистецтво, дуети
1 Дует «Розмай GOLD» Яблунів, Косівський район
2 Ангеліна Гончарук та Анна Головченко Косенівка, Черкаська область
3 Савченко Дарія та Міленко Ілона Корсунь-Шевченківський, Черкаська область
Вокальне мистецтво, ансамблі
Гран-прі Вокальний ансамбль Берегометської школи мистецтв Берегомет, Вижницький район
1 Вокальний гурток «Дзвіночок» Косів
2 Вокальний гурток «Сім нот» Косів
3 Гурт «Жермен» Кам’янка, Черкаська область
Ансамбль «Козачата» Корсунь-Шевченківський, Черкаська область
Інструментальне мистецтво, ансамблі
Гран-прі Ансамбль бандуристів Косів
1 Ансамбль саксофоністів Косів
Оркестр народних інструментів «Джерельце» Косів
Вокально-інструментальний квартет Дрогобич, Львівська область
2 Троїсті музики Великий Рожин, Косівський район
Інструментальне мистецтво, соло
1 Струк Анастасія Косів
Ільницький Андрій Нижній Березів
2 Копчук Микола Косів
Максим’юк Василина Великий Рожин
3 Абрамович Валентин Косів
Хореографічне мистецтво, дуети
Гран-прі Пліхтяк Юрій та Анастасія Мороз Косів
1 Максим Шіман та Роксолана Андрецуляк Косів
Хореографічне мистецтво, колективи
1 Танцювальний колектив «Косівські візерунки» Косів
Зразковий художній колектив «Самоцвіти» (змішана група) Кам’янка, Черкаська область
2 Хореографічний колектив Рожнівського ліцею Рожнів, Косівський район
Зразковий художній колектив «Самоцвіти» (середня група) Кам’янка, Черкаська область
3 Гуртківці Яблунівського ЦДТ Яблунів, Косівський район
Танцювальний гурток «Рожнівчанка» Косів, Рожнів
Танцювальний колектив Великий Рожин
Театральне мистецтво (молодша вікова категорія)
1 Магай Віктор Кам’янка, Черкаська область
2 Гайван Ангеліна Корсунь-Шевченківський, Черкаська область
Театральне мистецтво (середня вікова категорія)
Гран-прі Пророчук Іван Косів
1 Марчук Дмитро Косенівка, Черкаська область
Біліченко Вероніка Трускавець, Львівська область
2 Лосюк Юлія Яворів, Косівський район
Марієнко Олександра Косенівка, Черкаська область
3 Сич Марта Косенівка, Черкаська область
Театральне мистецтво (старша вікова категорія)
1 Троян Андрій Кам’янка, Черкаська область
2 Дурова Ольга Корсунь-Шевченківський, Черкаська область
Єва та Ірина Олексюк Кобаки, Косівський район
Фольклорно-етнографічне мистецтво
Гран-прі Фольклорно-етнографічний ансамбль «Світлячок» Золотоніський район, Черкаська область
1 Фольклорно-етнографічний ансамбль «Золоті роси» Шепіт, Косівський район
2 Фольклорний ансамбль «Дзвіночки» Косенівка, Черкаська область
Образотворче мистецтво
Гран-прі Павлюк Микола Великий Рожин, Косівський район
1 Вихованці Косівської дитячої школи мистецтв Косів
Вихованці Розтоківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Розтоки, Косівський район
2 Вихованці Косенівського НВК Косенівка, Черкаська область
Вихованці Смілянської дитячої школи мистецтв Сміла, Черкаська область

Переможці фестивалю-конкурсу народної творчості «На Святого Миколая творча іскорка палає» отримали дипломи від організаторів, а володарі «гран-прі» та І-х місць – цінні подарунки презентовані Косівською районною радою та НПП «Гуцульщина».

А на завершення фестивалю було запалено символічну Миколаївську ватру, як символ творчої іскорки молодого покоління, яка не має права згасати, а рівно через рік знову запалати на 2-му Всеукраїнському фестивалі обдарованої молоді в «Маєтку Святого Миколая» Національного природного парку «Гуцульщина», с. Пістинь.

P.S. Насамкінець хочу виразити щиру вдячність працівникам Національного парку, які впродовж майже 3-х місяців проводили організаційні, реставраційні, ремонтні, будівельні та інші роботи в ТМК «Маєток Святого Миколая», а також тим які віддано працювали в день проведення заходу. Велика шана учасникам цього неповторного дійства, які не тільки ще більше удосконалили свою майстерність, а й своєю участю підняли престиж цього заходу, започаткували історію нового Всеукраїнського фестивалю-конкурсу творчої, обдарованої молоді. Також велике спасибі співорганізаторам, всьому складу організаційного комітету за допомогу і підтримку, а також ТРК «Карпати» за висвітлення події.

Юрій Стефурак – в.о. директора з наукової роботи НПП «Гуцульщина».

Share